Pe data de 26 octombrie 2018, în curtea „Casei mari” a Colegiul Tehnic ”Ioan C. Ștefănescu” Iași, ora 11.00, va avea loc ediția a VII-a, a activităților din cadrul proiectului educațional ”Din Cămara Bunicii”.

Scopul proiectului este de a implica elevii, cadrele didactice, părinții și comunitatea locală  în activități de păstrare a tradițiilor populare, dezvoltarea comunicării între ”generații”, promovarea abilităților elevilor, promovarea artei culinare românești.

Se vor putea degusta produse tradiționale, preparate de elevii și cadrele didactice de la domeniul ”Turism și alimentație”. Vor fi momente artistice susținute de: ansamblul de dansuri populare ”Ștefăneii”, Ana Maria Lazăr- solistă muzică populară, Diana Sinescu.

Vă așteptăm cu drag!

Programul acțiunii:

1. Expoziție-concurs de desene - ,,Emoție de toamnă”.
2. Moment artistic susținut de Ana Maria Lazăr.
3. Concurs de abilități gastronomice.
4. Dans popular cu Ansamblul folcloric ,,Ștefăneii”.
5. Moment artistic susținut de Diana Sinescu.
6. Parada Pălăriilor.
7. Expoziție de produse culinare cu vânzare.
8. Festivitatea de premiere.