ȘtefăneiiNews - Ediția a doua este aici!

După succesul primei ediții, echipa talentată a clubului de presă din cadrul proiectului „Mind your media” revine cu vești proaspete și articole fascinante în cea de-a doua ediție a ziarului „ȘtefăneiiNews” .

Elevii noștri dedicați au lucrat cu pasiune pentru a aduce în paginile ziarului noi subiecte captivante și informații de actualitate, toate documentate și verificate cu rigurozitate . De la interviuri exclusive cu profesori și colegi inspirați, la reportaje despre evenimente școlare și nu numai, această ediție promite să fie și mai bogată în conținut de calitate.

„ȘtefăneiiNews” continuă să fie mai mult decât un simplu ziar școlar – este o platformă unde tinerii își pot exersa și dezvolta abilitățile de jurnalism și media, devenind astfel cetățeni informați și responsabili.

Nu ratați șansa de a descoperi noile aventuri jurnalistice ale elevilor noștri. Cea de-a doua ediție a „ȘtefăneiiNews” este gata să vă surprindă și să vă inspire!

Fiți pe fază, citiți și împărtășiți!

Proiectul „Mind Your Media- Conturăm Minți Informate” este derulat de Asociația Alternative Sociale și finanțat prin programul Efectiv Civic, dezvoltat de FDSC – Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile în parteneriat cu RAF – Romanian American Foundation și cu sprijinul CJI – Centrul pentru Jurnalism Independent.

#EfectivCivic #GândireCritică #PentruElevi #FDSC

Vezi NEWSLETTER - ediția a doua

*******************************

Prima ediție a Newsletter-ului Clubului de presă al Colegiului Tehnic „Ioan C. Ștefănescu este aici!

Creativi, pricepuți, inteligenți și curioși, membrii Clubului de presă de la Colegiul Tehnic „Ioan C. Ștefănescu”, înființat în cadrul proiectului „Mind your media - conturăm minți informate”, și-au lăsat creativitatea și spiritul de inițiativă să zboare. Prima ediție a publicației aduce în prim plan sfaturi și urări din partea doamnei director Liana-Dolores Voinea și doamnei director adjunct Irina-Isabella Savin pentru viitorii absolvenți ai liceului. La final de an școlar newsletter vorbim despre „Tradițiile de absolvire - mai mult decât o simplă ceremonie”; anunțăm „O nouă aventură de învățare - Ștefăneii descoperă Italia prin Erasmus+”, aducem sfaturi „Pentru un viitor în sigurață”, „Cum să te protejezi în lumea digitală”, „Evenimente de neratat”, „Știați că...?” și „La ce să ne uităm?”; sunt doar câteva dintre temele abordate de noi, aici, la „Ștefăneii news”. Încheiem cu un rebus pentru a ne amuza și a gândi rapid. Fiți pe fază, noi ediții ale Newsletter-ului se anuță!

#EfectivCivic #GândireCritică #PentruElevi #FDSC

Vezi NEWSLETTER - prima ediție

Proiectul "DOTAREA CU LABORATOARE INTELIGENTE A COLEGIULUI TEHNIC ”IOAN C. ȘTEFĂNESCU”, MUNICIPIUL IAȘI"

Cod proiect: F-PNRR-SmartLabs-2023-2292